Netvrdíme, že hodinář Romaine Jerome přímo lhal, ale – jak se již hojně spekuluje – měl bujnou fantazii, když před čtyřmi lety vyrobil údajně Měsíční hodinky. Model Moon Dust-DNA, s podivně zvětralou zkamenělinou místo číselníku, okořenil historkou, že lunární číselník je z minerální slitiny obsahující prach z našeho Měsíce a dokonce jde o kousek prvního vzorku horniny, který odebrala posádka Apolla 11 dne 20. července 1969 z povrchu Měsíce. Celý svět jásal, jen vědci začali být nedůvěřiví – kde by se obyčejný hodinář dostal k prachu z Měsíce, pečlivě ukrývanému po muzeích? Vždyť by muselo být zahájeno vyšetřování!
Jenže Romaine Jerome jel jako kolovrátek dál: “Číselník, do nejjemnějších detailů odlitý do podoby měsíčního povrchu s jeho charakteristickými krátery, je chráněn ocelovo-titanovým pouzdrem, které je odlito přímo z kusů Apolla 11.” Kde je ale Jerome, proboha, nalezl nebo odloupl, když je celý modul vystaven a střežen v Národním leteckém a kosmickém muzeu ve Washingtonu? Někteří odborníci začali stát dokonce o vědeckou expertízu hodinek, aby prokázali, že uvedené unikátní látky opravdu obsahují, ale Romaine Jerome se vymluvil: “Kolekce je vyprodána. Šlo o limitovanou edici, žádné hodinky mi nezbyly.” A jejich noví majitelé pochopitelně odmítli tak drahé hodinky vydat nazdařbůh do laboratoří. Ještě by se potvrdilo, že jde o podvod, a jejich investice by ztratila hodnotu…
Média, která ráda slepě papouškují senzační zprávy, každopádně nadále dělala Romainu Jeromovi báječnou reklamu, takže ten vydal ještě další sérii, Titanic-DNA. Tentokrát prý ze směsi oceli potopeného Titaniku! Odborný svět už si ťukal na hlavu a někteří hodináři, kteří si od Jeroma distancovali, jeho údajné ingredience v...
Chcete pokračovat ve čtení?
Vytvořte si ZDARMA účet a získejte přístup ke všem článkům