David Lynch si vzal na starost osudový rok 2003. Z Dom Pérignon udělal sběratelské šampaňské

Sloní muž, Duna, Městečko Twin Peaks. Americký filmový tvůrce David Lynch dlouho spřádal obrazy před kamerou, nyní se rozhodl pohrát si s něčím neživým. Navrhl vlastní dárkovou edici francouzského šampaňského. Bronzovu vinětu sebeironicky sladil s barvou svého účesu. Ostatně celé pouzdro připomíná magické divadlo. Hedvábné stuhy na koncích zvedají oponu a odkrývají vnitřní prostor, v němž v lynchovském šerosvitu rozehrávají postavy svůj výstup, v němž je záhada hrou – řekl by filmový kritik. I šampaňské, zdá se, může být uměním.

„Ano, i neživý objekt může ožít a získat hloubku a osobnost. Souvisí to se světlem a formou, zvukem, tvarem a pohybem. V podstatě jde o tanec, jakési harmonické souznění mnoha činitelů,“ říká David Lynch k dílu, které nás zaujalo a umisťujeme ho do našeho Katalogu luxusu, kde průběžně shromažďujeme mimořádné produkty a služby. Tam se dozvíte veškeré detailní informace, cenu i prodejny.

 Pro Lynche to byl nevděčný úkol. Tak za prvé: Limitovaná kolekce šampaňského Dom Pérignon Vintage 2003 by David Lynch má udržet prestiž, kterou založil Dom Pierre Pérignon, v letech 1668–1715 sklepmistr a prokurátor opatství Hautvillers v Champagne. V životě měl jediný cíl – prostřednictvím inovací a experimentování vytvořit nápoj, který by mohl nazvat „nejlepší šampaňské na světě“. Na smrtelné posteli tvrdil, že to dokázal. Zanechal nám tradici starou neuvěřitelných 300 let.

Chcete pokračovat ve čtení?
Vytvořte si ZDARMA účet a získejte přístup ke všem článkům