Skládáte zbraně, předem se odepisujete a odkládáte plány na neurčito při skuhrání, že Vám osud nepřeje, a přitom máte všechny ruce a nohy, smysly v pořádku a jen Vám chybí odvaha? Co by pak ve Vaší situaci měli říkat například handicapovaní? Přitom i ti umějí obdivuhodně zbohatnout, pokud se vzepřou postižení nebo skepsi.
Sluchově znevýhodnění vytvářejí úspěšné komunity v síťovém marketingu. Světy ve světě, kde nemusejí řešit výrobu, sklady, prodej. Pouze objednávají a inkasují.
Mou kamarádkou je žena s tělesným postižením, které by jiné uvrhlo do celoživotní rezignace a proklínání “proč zrovna já”. Ona se nezlomila, ale naopak vypracovala v jednu z klíčových manažerek zahraniční společnosti, kterou zná každý. Nikdo v jejím okolí se nemůže vymlouvat. Kdo jí nestačí, ten je opravdu “handicapovaný”.
Richard Branson dokonce tvrdí, že bez dyslexie by tolik nezbohatl. “Tolikrát jsem slyšel, že to nedokážu, aby mě zlomili, až jsme se rozhodl to dokázat,” říká šestý nejbohatší Brit, který se svých 155 miliard Kč domohl jednoduchostí, v níž je síla.
“Lidská vůle je největší silou na Zemi,” říká Švéd Ingvar Kamprad, druhý nejbohatší Evropan, který kvůli těžké dyslexii musel název své nábytkářské společnosti IKEA složit ze slov, u nichž byla nízká pravděpodobnost, že je zapomene. Tedy z iniciál svých jmen, rodné obce a farmy, na které vyrostl. Vše má totiž ve své občance.
Tom Siebel, technologický génius ze Silicon Valley, založil a posléze prodal svou firmu Siebel Systems gigantu Oracle osmého nejbohatšího muže Larryho Ellisona za 5,8 miliardy dolarů, odjel na pochůzkové safari do Tanzánie a tam ho napadl slon. “Měl odhadem šest tun. Porazil mě, válel mě, tloukl mě chobotem a klem mi propíchl levé stehno,” popsal 56letý Siebel okamžik, po kterém se nemohl hnout. Měl rozdrcená žebra, vyřazenou nohu, drobné zlomeniny nepočítaje. Ale dýchal.
Takto nehnutě musel vydržet tři hodiny, než jeho průvodce z buše přivolal pomoc. Následoval dvacetihodinový přelet zpátky do Ameriky, během kterého Siebel ztratil dvě třetiny své krve. Podstoupil šestnáct operací a ztratil dva roky, než se mohl za speciální pomůcky opět postavit. Vlastně léta neztratil, uvědomil si, že co nezabije, to posílí. “Vrátil jsem se k podnikání a při jednání se mnou neexistuje odpověď “To nejde”. Dnes již vím, že možné je všechno, v co dokážete věřit. Některým lidem by pomohlo zažít útok slona, aby poznali, že jsou silnější, než si připouštějí. Nechají se brzdit nepatrnými problémy. Jsou jako mravenci, pro které i louže je přehrada.”
Americkým kultem je James LeVoy Sorenson, který se dožil 86 let jako nejbohatší muž Utahu se jměním 4,5 miliardy dolarů, ačkoli učitelka ho měla za idiota a rodiče připravila na...
Chcete pokračovat ve čtení?
Vytvořte si ZDARMA účet a získejte přístup ke všem článkům