Důkazy šikovného českého mládí aneb Stačilo začít

“Vždy, když čtu Vaše příspěvky, je mi krásně na duši! Byli jsme s manželem rok na cestách po světě, hlavně taky proto, abychom zjistili, co s pracovním životem dělat. Rozhodli jsme se zkusit jít do toho a začít podnikat. Věřím, že se nám to podaří a jednou napíšete článek i o nás!!!” Helena Chovítková

Takové ohlasy chodí a my se jen usmíváme. Naše zásluha? Kdeže! Naši čtenáři v sobě nalézají jen to, co v nich už dávno je. Odvahu a sny. Jen dosud žily odděleně. Časopis FC není víc než spojovací dveře, které fungují v jakémkoli věku a oboru.

Warren Buffett v 9 letech prodával colu, kterou rád pil. Dnes obchoduje s akciemi.

Ingvar Kamprad od 11 let šmelil vánoční ozdoby. Dnes vydělává nábytkem IKEA.

Li Ka-šing, nejbohatší Asiat, ve 13 letech prodával hodinky. Dnes kupuje start-upy.

Není důležité, kdy a v čem začnete. Podstatné je začít a pochopit princip klonování peněz. Ten pak uplatníte kdekoli. Je snadný – ne každý miliardář je vysokoškolák.

Dětství Warrena Buffetta a začátky miliardářů v aktuálním čísle časopisu FC.

Že je podnikání v cizině leháro? Že neexistuje snaživý mladý Čech? Haha.

Petr Stibor už v 6 letech chtěl autobus. Jako jeho praděda, který za první republiky provozoval autobusovou dopravu a taxislužbu. V 19 letech dostal studentský úvěr a zakoupil ojetou, ale unikátní Karosu GT11, za volant posadil šikovného penzistu. “Řada lidí mě odrazovala, že budu zakopanej v dluzích, ale já si šel za svým,” říká dnešní autodopravce, majitel 13 autobusů a 10 nákladních aut. Je mu 23 let.

Evě Třískové bylo 21, když na dovolené v Thajsku zahlédla pozoruhodné boty, ale...

Chcete pokračovat ve čtení?
Vytvořte si ZDARMA účet a získejte přístup ke všem článkům