Jak pan Bohatý používá mobil

Nalijme si čistého vína – k čemu a komu slouží mobil? Pokud se domníváte, že k volání a Vám, ponechám Vás iluzi. Žijeme v komerčním, ne v dobročinném světě.

Předně, mobil ve vyspělých zemích pomáhá k mapování pohybu osob, protože má mimo jiné GPS lokátor. Pro vyšetřrní bombového útoku v Bostonu federální složky neřešily v první řadě výslechy svědků a záznamy pouličních kamer. Prvně si od operátorů vyžádaly přehled telefonních čísel, která se v daný čas pohybovala u místa činu. S čísly měly jména, historii volání a textových zpráv. Pachatele znaly do 48 hodin a pomocí zaměření byl na mušce v řádu dnů. Proto jsou tak vítány mobilní aplikace a sociální sítě, které své uživatele nutí zapínat si GPS stopování.

Ve druhé řadě, mobil je obchod. Každý jsme číslo k prodeji. Diskrétní se označují ty instituce, které diskrétně (bez ohledu na smlouvy či zákon o ochranně osobních údajů) prodávají ten nejcennější osobní údaj – Vaše mobilní číslo. A nejde o to, že Vás někdo nežádoucí může již navždy opruzovat a stalkovat. Dostane-li se číslo do zlých rukou, zjistí, že ona osoba s vysokým příjmem často volá jinému číslu, o které má strach. Najít, kde se daná milovaná bytost (dítě) momentálně vyskytuje, mj. pomocí zaměření, je jednoduchý úkol pro schopného vyděrače a únosce.

Sečteno, podtrženo, Pan Nejbohatší spíše nepoužívá osobní telefon, Pan Bohatý ano, ale bez GPS zaměření. Pan Nejbohatší má místo mobilů asistenta, který za něj přijímá a vyřizuje. Pan Chudý žije v iluzi, že bez mobilu nelze existovat, proto musí být stále online a přijímat veškeré telefonické spamy (nevyžádané hovory).

Budiž. Pan Bohatý, pokud již musí mobil používat, používá jej takto:

Je to záznamník

Nejdražší komoditou v životě je čas. Každý – Bill Gates, Vy i já – máme 24 hodin denně. Dosahujeme-li odlišných výsledků, pak stejný čas využíváme jinak. Mobil má čas přinášet, ne brát. Udělejte si statistiku, kolik...

Chcete pokračovat ve čtení?
Vytvořte si ZDARMA účet a získejte přístup ke všem článkům