7 nejhloupějších způsobů, jak si nechat peníze protéct mezi prsty

5) Dát na jiné víc než na svůj instinkt

Joe Green byl Zuckerbergův spolužák ve třídě. S Zuckerbergem vytvořil školní stránku Facemash. Ta umožnila uživatelům porovnávat a známkovat obličeje jak studentů, tak profesorů Harvardu. Byl z toho průšvih a Greenův otec doma práskl do stolu: “Od toho zrzouna dáš ruce pryč, je stvořený pro kriminál!”

Joe poslechl a s Markem na pár let přerušil styky. Bohužel právě v té době Zuckerberg rozjel Facebook. A Green už do rozjetého vlaku se zpožděním nenaskočil. Green přesto Zuckerberga následoval. Sedí v Silicon Valley a spolupracují na dalších projektech. “Prostě k sobě patříme,” usoudil Green.

Mimochodem, otec s ním uraženě nemluví. Trvá na tom, že rodičům by se nemělo odmlouvat. Mají přece víc zkušeností a tudíž vždycky pravdu!

6) Krátkozrace škudlit

Florian Weber byl jedním z prvních programátorů najatých na práci pro Twitter. Neměl mouchy, vlastně jen jednu. Přál si tak nějak vyzrát na daňovou politiku USA. A protože bylo výhodnější pracovat na obdobu naší živnostenské báze, nenechal se Twitterem zaměstnat. Měl pravdu, každý měsíc mu zbývalo více peněz, než kdyby jako zaměstnanec platil vyšší sociální odvody. Nyní si za ušetřené peníze může koupit například denní tisk, aby viděl, o jaký zisk přišel na zaměstnaneckých akciích, protože ty se spolupracovníkům nevydávaly.

7) Dělat se za každou cenu pro sebe

Geniální lidé, kteří stojí za vzestupem značky, podléhají iluzi, že kdyby tutéž práci odváděli pro svoji vlastní společnost, museli by se mít lépe. Je to omyl, protože i kdyby patřili k vedoucím osobnostem a svým...

Chcete pokračovat ve čtení?
Vytvořte si ZDARMA účet a získejte přístup ke všem článkům