3) Ptejme se KDY
Určete si časový horizont pro realizaci kroků. Bez něj se úkoly snadno a rády odkládají. Náš mozek je nastaven na dobrý pocit. Zákon bolesti a slasti nás nechává opakovat činnosti (někdy spíše nečinnosti), které pro nás mohou být z dlouhodobého hlediska likvidační, ale momentálně dobrý pocit nás nepustí ke změně. Víme, že se řítíme do zkázy, ale nic s tím neděláme. Blok je v nás. Nedokážeme se posunout blíž ke snu. Chtěli bychom, ale zvyk nás nechává stagnovat. Přesně stanovený termín to změní. Přestaneme úkoly odkládat, protože situace se stane naléhavou a pomůže nám opustit komfortní zónu.
4) Plán a nové pozitivní zvyky a návyky
Jakmile máme přesně promyšleno, čeho bychom chtěli dosáhnout, jak a kdy, vytvořme si plán. Určeme si, co musíme vykonat například během měsíce a plánujme každý den. Určeme si priority. Jak správně radilo poslední vydání časopisu FC, začněme nejdůležitějšim úkolem. Bývá většinou nejsložitější, ale ty další budeme plnit o to snáze. Mějme na paměti, že nikdy nestihneme splnit všechny úkoly z plánu. Podtrhněme si tři nejdůležitější. A ty udělejme určitě. Teprve pak se pusťme do ostatních a ty, které nezvládneme, rozložme do dalších dnů. Nejenže uvidíte, že začnete plnit úkoly rychleji, protože co nejméně budete chtít překládat, ale také se naučíte lépe plánovat (odhadovat své schopnosti a nutit se překonávat je) a podaří se Vám plnit téměř všechny úkoly ze seznamu. To je úžasný povzbuzovač sebevědomí, no uvidíte sami!
Činnosti směřující k cíli provádějte v týdnu pravidelně. Vytvoříte si tak nové pozitivní návyky, které Vás budou podvědomě posouvat dopředu k Vašemu cíli. Je...
Chcete pokračovat ve čtení?
Vytvořte si ZDARMA účet a získejte přístup ke všem článkům