3. Cesta nejmenšího odporu
Proč lidé nezesilují? Jednoduchá odpověď. Protože si všechno ulehčují.
Chce to sílu dodělat práci, která je pracná. Chce to sílu čelit zlým okolnostem, i když by bylo snazší se vzdát. Chce to sílu být zdvořilý k člověku, který není zdvořilý k Vám. Chce to sílu říkat pravdu, i když lež Vás může zachránit od ostudy. Chce to sílu zříct se krátkodobých potěšení pro dlouhodobý cíl. Chce to sílu makat, když pohodlnější je podlehnout pokušení a rozptýlení u telky.
Všechno, co stojí za to, vyžaduje zabrat. Ale všechno to nás činí silnějšími, odolnějšími, schopnějšími. Proto žijme pravdou, dělejme to, co je správné, nepolevme v úsilí a tlačme se dopředu. Snažme se svou sílu cvičit každý den. Buďme rádi za překážky. Kdykoli jednu překonáme, jsme silnější než před ní.
4. Tonutí v neštěstí
Nikdy neovlivníme, co se nám stane, přesto nás může posílit to, jak k tomu přistoupíme. Já to dělám tak, že v každé události, kterou zpočátku hodnotím špatně, hledám moudrost, účel, poselství. Cokoli mi nevyhovuje, musí přece obsahovat důvod, proč mi to nevyhovuje. Instrukci, co mám změnit, opustit.
Když žádné poselství ještě nevidím, hlodá mi to v hlavě. Je to jako rébus. A jak jako každá nádoba jednou přeteče, člověk jednou všechno pochopí. A zjistí, že chyboval přinejmenším v tom, že měl od někoho/sebe přehnaná očekávání. To nebyla chyba jiné osoby. Byla to chyba moje. Dobře za ni!
Paradoxně ty nejnešťastnější zkušenosti nás vedou ke štěstí. Neúspěchy k úspěchu. Za minulostí, která nefunguje, jednoduše zavřete dveře. Nějaké nové se vždycky otevřou. Mimochodem, ty dveře, to...
Chcete pokračovat ve čtení?
Vytvořte si ZDARMA účet a získejte přístup ke všem článkům