Prostředníčkáři aneb 7 způsobů, jak spolehlivě přijít o manažerskou kariéru

2) Komunikovat tak slabě, jak je to jen možné

Nejsou na mailu. Ztišují si telefon. Nemají čas na schůzky. Mají vždy něco důležitého.

Ignorace je nejlepší taktikou, jak ztratit spoluhráče. Když tohle budete dělat přátelům, přijdete o ně. V práci je to ještě citlivější, protože lidé k sobě mají dál. Nikomu se dlouho nebudou vnucovat.

Kdo se dobrovolně uzavírá před okolím, bývá špatný komunikátor. A bez komunikace nejde budovat vztah, natož ho posouvat. Prostředníčkář si žije ve své ulitě v ústraní, tiše buduje svůj vlastní úspěch, své vlastní výhody. Nikdo mu to nebere, ale spletl si obor. Kdo není týmový hráč, nemá v týmu co dělat. Měl by se dát na individuální sporty. Třeba čistit boty na náměstí.

3) Nechávat si své myšlenky pro sebe

Úspěšní manažeři, pro které je radost pracovat, a lídři, které je radost následovat, fungují tak, že mluví o svých nápadech, sdílejí je s ostatními. Dávají najevo, že přemýšlejí nad rozvojem firmy (týmu), nejsou jim lhostejné nefunkční procesy a pro lidi jsou velmi důvěryhodní. Jestliže se totiž svěřují jiným, jiní se svěřují také jim. Jsou to lidé, kteří by u start-upu neměli problém s investory. Nebáli by se totiž svěřit se svým nápadem. V reakci na to by se investoři nebáli svěřit jim svůj kapitál.

Prostředníčkáři neradi mluví. Proto se jich okolí časem přestává ptát na jejich názor. Přestávají být důležití pro tým, tudíž i firmu. Prostředníčkáři velmi záhy zjistí, že nemají zastání, natož přátele. A to jen proto, že nejsou ochotni se dělit o nic – ani o nápady, natož o úspěch.

4) Každou konverzaci začínat kritikou

Nikdo není dokonalý. Předpokladem každého vztahu, který má být dlouhodobě úspěšný, je tedy přijmout slabiny druhého a posilovat jeho přednosti. V žádné firmě není cílem každého zaměstnance umět úplně všechno a rozumět úplně všemu. Nejefektivnější jsou ty firmy, kde se zaměstnanci specializují na činnosti, jež jim jdou nejlépe. Protože na co se soustředí, v tom jsou dobří a vždy potřební. A to přesto, že mají své chyby. Finta je v tom, že chyby nechají při své práci pokojně...

Chcete pokračovat ve čtení?
Vytvořte si ZDARMA účet a získejte přístup ke všem článkům