7 jednoduchých principů, které odlišují úspěšné od neúspěšných

Když se ohlédnete zpět: Považujete za spíše za úspěšného, či neúspěšného člověka?

Napočítáte více svých úspěchů, nebo neúspěchů?

Jakmile máte udělat nový nepoznaný krok, věříte si, nebo se bojíte?

Pokud se častěji kloníte k druhé možnosti, tento článek je právě pro Vás.

Ačkoli si to neradi připouštíme, mezi tím, co bylo, a tím, co bude, je přímá spojitost. Jako bychom svými postoji a činy natahovali lanový most mezi minulostí a budoucností. Jací jsme (byli), takoví zůstaneme, pokud nic ve svém životě nezměníme.

Zažil jsem tuny lidí, kterým se nedařilo, měli nízké sebevědomí, zato vysoký strach. Místo peněz spoustu depresí. Ale svůj život úplně převrátili. Jak to udělali? Pochopili těchto 7 principů. Bohatí lidé jim říkají “energetické zákony”. Energie je základ fungování těla. Je to energie, co nás pohání (pozitivní energie), nebo brzdí (negativní energie). Máme-li pozitivní energii, jsme schopni lámat skály. Vyhasneme-li, vyhasíná i život. Ne, naše tělo není na žádný klíček. Srdce není napojeno na proud, a přesto neustále tluče. Žije – z energie.

Odkud získat energii, jsem psal v článku Tělo jako ohniště. Řeč byla o životosprávě, o tom, jak naplnit svou energetickou nádrž. Ale nestačí energii mít. Je nutné ji také efektivně využívat.

Co je nutné pochopit, abychom obrátili svůj život?

Italský ekonom Vilfredo Pareto vypozoroval, že 80 % výsledků pochází z 20 % úsilí. Jinými slovy: čtyři pětiny všech našich zisků zajišťuje pouhá pětina naší energie. Zbytek marníme. Nejlépe je to vidět u času. To, co nám opravdu vynáší peníze, je přibližně 20 % z veškeré naší práce.

Klasickou obětí Paretova principu jsou zaměstnanci – drženi na pracovišti zbytečně dlouho. Kdyby se věnovali pouze tomu, co má opravdu smysl, mohli by být (v průměru) čtyřikrát produktivnější. Nebo mít o 80 % více volného času, pro sebe, pro své okolí.

Paretův princip je argumentem zaměstnavatelů, proč trvají na dodržování příliš dlouhé pracovní doby (aby zaměstnanec vůbec něco udělal) a proč dávají zaměstnancům mnohem méně peněz, než by si při 100% produktivitě zasloužili. A je také argumentem zaměstnanců, když odcházejí podnikat. Schopní bývalí zaměstnanci totiž na volné noze začnou téměř okamžitě dosahovat výrazně vyšších výsledků a odměn. Protože lépe pracují s energií i časem. Není to žádná...

Chcete pokračovat ve čtení?
Vytvořte si ZDARMA účet a získejte přístup ke všem článkům