2. Cvičme
Kdy cvičit jindy, když ne ráno? Odpoledne můžeme být potlučeni pracovní únavou, a to ještě máme řešit rodinu, večeři, běhat kolem domu / bytu, kompletovat soukromé povinnosti. Uf, mnozí sotva padnou na gauč před televizi.
Ráno mnozí si zase rádi přispí. “Běhání zrelaxuje moje tělo mnohem lépe než povalování,” říká například Frits van Paasschen, jeden z nejlépe odměňovaných hotelových manažerů na světě (naposledy v řetězci Starwood dostával na mzdě, akciích, bonusech a dalších kompenzacích 12 milionů dolarů ročně), který vybíhá do parku denně okolo půl šesté. Mimochodem, už neběhá sám. Svou skvělou ranní energií nakazil i manželku, která tedy vybíhá s ním.
3. Meditujme
Ředitelka Xeroxu Ursula Burns sice vstává o něco dříve, než by chtěla, ale jen se z postele sveze ke zdi, vsedě se opře (trup a nohy vytvoří tvar písmene L) a se zavřenýma očima medituje. Dvacet minut prociťuje hluboké dýchání a opakuje svou jednoduchou mantru. (Každý člověk má svůj specifický vnitřní rezonanční zvuk, který když si v mysli opakuje, uvádí ho do hlubokého meditačního stavu – i třeba v městské hromadné dopravě nebo v největším prožívaném chaosu, prostě ho uklidní.) Dvacet minut poctivé meditace vydává za dvě až tři hodiny dalšího spánku.
Meditace by měla rámovat denně – začínat ho i končit. Nejenže potřebujeme nabít energií na začátku dne a odvětrat napětí před spánkem, ale brzy ráno i pozdě večer bývá na ulicích i v domech klid a meditace jde nejsnáz.
4. Plánujme
Meditace dokonale třídí myšlenky. Funguje jako automat, který bez našeho zásahu vybírá z hlavy to, co nás nejvíce trápí, a záhadně to uvolní. Po meditaci je člověk jako narozený. Má chuť do každé aktivity a povinnosti....
Chcete pokračovat ve čtení?
Vytvořte si ZDARMA účet a získejte přístup ke všem článkům