Upozorňujeme, že tento text není součástí tištěného magazínu. Tak jako články z tištěného magazínu nejsou součástí tohoto webu.
1. mocná otázka: Čemu konkrétně dokážu přinést oběť?
Zákon o zachování energie funguje všude v životě. Pokaždé proti výnosům (tomu, co dostáváme) stojí naše náklady (to, co tomu obětujeme). Je důležité si narovinu říct, co opravdu chceme a čemu jsme ochotni podřídit určitou námahu.
Nikdo nás za odpověď nebude soudit. Můžeme chtít tučné konto, krásnou postavu, umět jazyk, mít úspěšnou kariéru, byznys. (Pozor: Chtějme v každé chvíli jen jednu věc. Jeden hlavní cíl. Nehoňme více zajíců najednou. Pak obvykle nechytíme žádného.)
Až budeme mít odpověď, správně se nad ní zamysleme: Vždycky chceme něco, co nemáme. Dojít někam, kde ještě nejsme. Rozdíl mezi tím, kde jsme, a tím, kam se chceme dostat, je naše úsilí, naše obětování se. Musíme získat nové znalosti, které ještě nemáme, podstoupit nové činy, které jsme ještě nikdy nezkusili, potřebujeme vytrvalost, trpělivost… to všechno jsou oběti.
Něco obětovat je pro většinu lidí problém. To, že nedosahují toho, co by si v životě přáli, často není tím, že by to nedokázali. Oni jen nejsou ochotni podstoupit oběť.
Proto musí padnout tato otázka: Co mi stojí za to? Co je pro mě opravdu tak důležité?
2. mocná otázka: S ohledem na své dnešní myšlenky a činy, kde očekávám, že budu za 5 let?
Předvídat budoucnost sám sobě není těžké, pokud stav, ve kterém jsme, neřešíme. Je dobré vědět, kde jsme, a také kam směřujeme. Jestliže máme totiž představu o tom, jak by měla vypadat vysněná kapitola naší životní knihy, musíme udělat kroky, které nás k té kapitole povedou. Nemůžeme zůstat na stránce, kterou teď čteme. Musíme se pohnout dál. Sen nestačí nosit v hlavě, je nutné ho převést do 3D světa. Do činů, potažmo do výsledků, na které si můžeme rukama sáhnout. Do hlavy...
Chcete pokračovat ve čtení?
Vytvořte si ZDARMA účet a získejte přístup ke všem článkům