1) Jak se podniká ze zahraničí
V aktuálním tištěném magazínu FC 4/2015 píšeme mimo jiné o možnosti studovat vysokou školu v zahraničí zdarma. To nabízí například Dánsko, a právě tam Češi a Slováci již studují. Je kuriózní, že právě tam chytají nápady a odvahu prosadit se globálně.
Tak například Lubomír Vyšín si všiml, že lidé mají strach z nakupování oblečení po internetu. Ačkoli on-line obchody nabízejí velikostní tabulky, stane se, že nejsou přesné. A vlastně ani nemohou být, protože výrobci v různých zemích nepoužívají jednotný systém, jinou osmatřicítku mají v Číně a v Itálii. Odlišují se i jednotlivé značky. Vyšína napadlo: “Co všechny modely v internetových nabídkách změřit jednotným algoritmem? Co dát zákazníkovi více než 90% jistotu, že čísla, které si objedná, bude sedět?” To by se ovšem musely všechny e-shopy na světě nějak domluvit. Což není zrovna reálné. Anebo – začít používat jednotný nástroj. “Jsme jediný projekt na světě, který se snaží vytvořit něco takového. Jako jediní jsme použitelní i v kamenných obchodech, které nepřehlížíme, ostatně lidé tam stále realizují 95 procent svých nákupů.”
Technologie Flubo share, nad kterou dali své hlavy dohromady čeští a slovenští studenti v Dánsku, dokáže všechny šaty jednotně měřit, pak párovat mezi e-shopy a uživatelům dát výstupy v mobilních aplikacích pro Android a iOS. “Co jsme koukali, dosavadní projekty měly naprogramovaný kód, který se nasadí na web. Ale k jeho obsluze si majitel e-shopu musí najmout programátory. My jsme to vyřešili jednodušeji a elegantněji, aniž bychom zasahovali do jakéhokoli e-shopového systému.”
Když mírně odbočuji a ptám se, jak jde život v Dánsku, rozzáří se: “Finančně je to v Dánsku výhodnější než u nás. Navíc tu je lepší zázemí pro podnikání. A hlavně je tu...
Chcete pokračovat ve čtení?
Vytvořte si ZDARMA účet a získejte přístup ke všem článkům