Vydělává na úpravě selfíček a říká: Peníze a budoucnost jsou v mobilech

“Sýrrrr,” zvolal muž, napřímil paži a stiskl cosi na tyči. Žena, také vyfocení, se okamžitě vrhla na mobil, skřípnutý v tyči, a opět kysele vyprskla: “Ne. Zase to není ono…”

Miliony selfie-fotek (autoportrétů pořízených přímo z ruky) každou sekundu míří na Instagram, Facebook, Snapchat. Mít tak desetník z každého selfíčka, že? Ale jak? – také Vám to hryže v hlavě? Čtěte dál a možná začnete přemýšlet jinak.

V Americe říkají: Každý je jen tak cool, jak cool je jeho poslední příspěvek na sociální síti. Hlavně na fotkách chce každý vypadat dokonale. Ale problém je, že nikdo není dokonalý fotograf i model současně. Co s tím?

Kdekoli lidé nadávají nebo bědují, tam se podnikatelé radují, protože kde je problém, tam je příležitost. Na nepovedených selfíčkách si postavil byznys už český fotograf Matěj Slezák (o jeho zajímavém start-upu jsme psali zde). Ten se snaží přesvědčit lidi, aby místo neumětelského vlastního focení využili profesionálního fotografa s profesionálním přístrojem. Muž, kterého Vám dnes představím, uvažuje jinak. Říká: Jen si, lidé, klidně foťte sebe. Klidně s chybami. Já mám něco, co Vaše nedokonalé dílo zdokonalí.

Na Izraelci Zeefu Farbmanovi se mi líbí, že má dvě mobilní aplikace, ačkoli je sám neumí udělat. Mnoho nápaditých lidí si mylně myslí, že co je napadne, to musejí SAMI uskutečnit. Farbman patří k tomu zrnku populace, které pochopilo, že práci, které nerozumí, může udělat někdo jiný. Jemu stačí vymýšlet nápady. Ale o tom podrobně až v rozhovoru.

Farbman stojí za Facetune, nejstahovanější placenou mobilní aplikací na iPhonech a iPadech. Vynáší mu dvěma cestami:

Jednak platí uživatelé. Cenu 3,99 dolaru za stažení aplikace akceptovaly 4 miliony lidí. To je výnos 380 milionů Kč.

A jednak Farbmanovu firmu Lightricks (Světelné...

Chcete pokračovat ve čtení?
Vytvořte si ZDARMA účet a získejte přístup ke všem článkům