Podal jsem mu ruku a představil jsem se.
“Allright,” odpověděl suše.
Zarazilo mě to. Copak mu nestojím za sdělení jeho jména? To musí říct jen “V pořádku”?
On postřehl zmatek v mých očích a usmál se.
“Steve Allright.”
Uklidňující jméno pro muže jeho profese – pilota.
Myslíte, že létání patří do efcéčka jen z hlediska životního stylu? Ne, pobyt na palubě je součástí osobního rozvoje. I v letadle se totiž učíme na sobě pracovat. Zejména tehdy, když máme strach z létání – když nechceme věřit statistickému číslu 0,00001 % a hlodá nás, že tím jedním případem z 11 milionů, kdy se stane letecké neštěstí, bude právě náš let.
Vím, že mezi čtenáři jsou ti, kteří létají moc rádi, ba naopak se v oblacích cítí povzneseni, jako by se na křídlech snad i narodili. Pak ti, kterým létání nevadí, ale pořád z něj mají respekt. Tento článek je však určen těm, kteří se létání bojí. Pokud létají, tak jen s velkým sebezapřením a lékem na uklidnění.
Steve je už třicet let kapitánem British Airways. Jeho kurzy pro zbavení se tohoto strachu prošlo již přes 50 tisíc zájemců a 98 procent z nich tvrdí, že se svého strachu zbavilo. Steve učí lidi na palubě přemýšlet trochu jinak. Jestliže se například přes velikonoční termín chystáte někam zaletět, ale současně se toho bojíte, tady je pár Steveových tipů, které Vám mohou pomoci.

1. Přečtěte si něco o tom, jak funguje letadlo
“Letadlo je jedním z nejdokonalejších lidských vynálezů,” říká Allight, který si ostatně i proto vybral tuto profesi. “Když to maximálně zjednoduším, funguje na...
Chcete pokračovat ve čtení?
Vytvořte si ZDARMA účet a získejte přístup ke všem článkům