Jak vyřešit problém tím, že ho přestaneme řešit aneb 3 způsoby, jak pomoci mozku

Čekají Vás náročné úkoly a potřebujete mít jasnou a produktivní mysl?

Domníváte se, že své problémy vyřešíte jedině maximálně soustředění?

Máte občas potíže rozlišit, kdy dosáhnout lepších výsledků díky usilovnější práci, nebo díky vydatnějšímu odpočinku?

Pak Vám následující řádky mohou pomoci. Proto je píšu.

Nikdo z nás nemá jasnou mysl pořád. I Einstein nebo Shakespeare přiznali “zamračené” chvíle, kdy měli splín a nevěřili, že rozpracovaný úkol smysluplně dokončí. Jak to nakonec dokázali?

Tato věta je velmi důležitá: My všichni dokážeme ovlivnit své kognitivní schopnosti (říká se jim také poznávací, protože jejich prostřednictvím vnímáme okolní svět, jednáme, reagujeme, zvládáme různé úkoly), a to jednoduchými změnami každodenní rutiny. Ukážu Vám, jak zlepšit svou koncentrovanost, efektivněji pracovat a vůbec si zjednodušit běžný život, za pomoci několika malých triků, které Vám nezaberou dlouhý čas, přesto si díky nim vyčistíte hlavu, obnovíte si rychlé myšlení a hlavně si uvědomíte, co skutečně vytváří mentální výsledky.

Pro předplatitele tištěného magazínu FC je to důležitá materie, ze které bude vycházet celé příští vydání o překonávání minulosti.

1. Pojmenujme stav své mysli

Není o tom sporu. Nejlepší výsledky míváme, když jsme klidní, sebejistí, soustředění, zapálení, optimističtí. Tehdy vynikáme v osobní produktivitě, odvaze a chuti.

Naopak nejhorší výsledky máme, když pochybujeme, jsme netrpěliví, podráždění, pesimističtí. Tehdy totiž máme největší sklon ztrácet pozornost.

Většinou se v průběhu dne pohybujeme po celé šíři spektra mezi nejlepším a nejhorším, a to v...

Chcete pokračovat ve čtení?
Vytvořte si ZDARMA účet a získejte přístup ke všem článkům