“Vydělávám víc než Ty. Proč Ti to vadí?” aneb Kdy muži odcházejí, přestože milují

4. Muž cítí nedostatek intimností.

I tohle se může zdát paradoxní. Muži podle studií potřebují něžnost více než ženy.

Když se muž o to musí doprošovat, dříve nebo později vytane myšlenka, zda by nebylo snazší hledat jinou ženu, která jeho potřebě víc porozumí.

Jde přitom víc než jen o biologickou potřebu. Opět tu promlouvá ego. Muž se potřebuje cítit jako přitažlivá bytost, ta nejpřitažlivější v životě své ženy. A když jí není, tu “svou ženu” hledá jinde.

5. Žena poměřuje muže s jinými a z tohoto srovnání vychází jako outsider.

Tento bod přímo souvisí s předchozím.

Máloco deprimuje muže tolik, jako když musí poslouchat o minulých vztazích ženy. Jako by byl školákem a žena učitelem. Muž se dozvídá, že je horší než nějaký ex, což má dva dopady na jeho myšlení.

Předně se může začít domnívat, že minulost pro ženu nepřestala existovat. Za druhé si může spočítat (a není to těžká matematika), že je vlastně horší než ten, s nímž se žena rozešla. A muž potřebuje přesný opak. Věřit, že on je tím jediným, na kom záleží. Že i když má chyby, není primitiv, dokáže na nich zapracovat. Žena z něj nemusí dělat školáka a teatrálně ho ponižovat jako před celou třídou. Nepotřebuje slyšet, že předchozí dělal lépe to nebo tamto. On potřebuje vědět, že to, co sám dělá, je dostatečné pro to, aby to mohl vylepšit.

To poslední, co muž potřebuje, je cítit se jako outsider.

“Tohle můj bývalý dělal lépe.” Věta, o které si žena myslí, že muže mobilizuje. Ve skutečnosti ho může daleko spíše otrávit.

6. Muž cítí emoční spoluzávislost.

Muž sází na svou racionalitu, emoce ho, zejména v lásce, překvapují a oslabují. Už malí kluci se posmívají těm, kteří “jsou zamilovaní” – vyřazují je ze...

Chcete pokračovat ve čtení?
Vytvořte si ZDARMA účet a získejte přístup ke všem článkům