Máte podezření, že Vám je protějšek nevěrný?
Prohlubuje se Váš pocit, že mu nemůžete tak úplně věřit?
Roste ve Vás zmatek, úzkost, potřeba být si jisti?
Myslíte si, že teprve když důkaz nevěry nebo věrnosti najdete, svým způsobem se uklidníte, protože pochopíte, na čem jste?
Pozor na vnitřní lži! I o těch je moje nová kniha L.E.Ž., která ukazuje, jak snadno je možné zničit vztah pro pouhou představu, která vůbec nemusí být pravdivá. O anonymech, o dojmech, o domněnkách, které ovšem zapomínají na tu nejpodstatnější otázku, jíž je hlavní si položit. Která to je?
Doberu se k ní také v případě Aleny, která mi svěřila svůj problém těmito slovy: “Petře, jsme s manželem sedm let, máme dvě děti a teď i problém. Dozvěděla jsem se, že mě podvádí. On to zapírá, ale já to cítím. Je mi jasné, že byste namítl: Cítit nestačí, musíte to vědět! Jenže jak, když vím, že je dostatečně inteligentní na to, aby všechny důkazy zahladil a na nic se nepřišlo? A bohužel, já se lhářem žít neumím. Má podle Vás, Petře, smysl přistoupit třeba ke sledování jeho osoby, abych mu nakonec na stůl položila jasný a nezvratný fakt?”
- Děkuji za Vaše dotazy, které zodpovídám v Řešidle (poslouchat můžete i v podcastových aplikacích – viz výše).
- Zdráháte-li se mě ptát veřejně, můžete i anonymně v uzavřené skupině (pro vstup se registrujte zde).
- Bojíte-li se mě ptát i anonymně, a přece potřebujete dostat odpověď na svou otázku, otevřete si knihy Řešidlo 1 a Řešidlo 2. Obsahují mé odpovědi na nejčastěji pokládané dotazy.
Pro koho důkaz smysl má
Je dobré, Aleno, uvědomit si, co vlastně chcete. Svému cíli pak přizpůsobte své kroky. Co tím myslím?
Rozvodový právník Vám nepochybně poradí opačný postup než já. Pokud se totiž chcete rozvést, pokud chcete získat silnější pozici při vyjednávání například o majetku nebo o dětech, pokud chcete manžela znemožnit nebo zničit před jeho okolím, které jeho nevěru popírá, udělejte to.
Ale já nejsem rozvodový právník. Já se snažím věci nejprve opravit, než je s definitivní platností hodím do popelnice.
Proč pro mě důkaz smysl nemá
A proto říkám: Nesledujte ho. Přesněji: Nehledejte žádný důkaz. Protože pokud chcete důkaz najít, tak ho také najdete.
Vlastně, vy ho už máte – píšete přece “já to cítím”. A to, co cítíte, všechno další ovlivňuje. Vaše pocity totiž ovlivňují Vaše myšlenky, Vaše výklady, Vaše závěry. Uvedu příklad:
- Podíváte-li se právě teď do mobilního telefonu svého manžela a NEnajdete tam žádnou podezřelou komunikaci nebo volání, vyvodíte z toho: “Právě tohle je důkaz jeho nevěry, protože on je natolik inteligentní, aby všechno smazal.”
- Nebo otevřete jeho telefonní seznam. Nemusíte jít položku po položce. Stačí hned první jméno. Ano, už to může být ta milenka. Sice tam může být napsáno Karel, ale to může být z hlediska Vašich podezíravých pocitů jasná šifra.
- Zavolejte na to číslo označené Karel. Buď se ozve ženský hlas, to bude “ta milenka”, anebo mužský hlas, a to může být – co bychom tak vymysleli? – kamarád Vašeho manžela a tou milenkou jeho sousedka nebo kolegyně z práce. Ano, “Karel je prostředník!”. On pro ni teď doběhne o poschodí níž, nebo jí zítra na pracovišti vyřídí jeho milostný vzkaz.
Chápete? Takhle můžete nahlédnout do jeho e-mailů, zpráv, kontaktů, všude uvidíte důkaz. Ne proto, že by to důkaz byl, ale proto, že Vy cítíte, že Vám je manžel nevěrný, a Vaše pocity ovlivňují to, co vidíte, nebo jak to vyhodnocujete....
Chcete pokračovat ve čtení?
Vytvořte si ZDARMA účet a získejte přístup ke všem článkům