Jak přitáhnout spřízněnou duši aneb 7 chyb, které nás brzdí

Četli jste 5 znaků soulmate? Nemůžete uvěřit, že někdo takový existuje, protože jste ho ještě nepotkali? Chybí Vám skutečná spřízněná duše a zkušenosti máte jen se samými karmickými partnery, kteří Vám ukázali, co už nikdy nechtít – ale kdy se konečně objeví někdo, kdo Vám dá to, co chcete?

Od nedělního živého vysílání Existuje vůbec normální protějšek? mě zavalujete dotazy typu “A co udělat pro to, abychom si ho přitáhli k sobě?” “Jak tomu napomoci?” “Existuje způsob?”

Jistěže existuje. Celá jedna moje kniha JáMy spřízněných duší popisuje, jak přitáhnout spřízněnou duši, a nejen to, jak ji poté neztratit, a nejen to, jak ji v případě ztráty zase získat zpátky. Psal jsem ji nejen na základě svých zkušeností, ale i konkrétních doporučení psychologie, psychoterapie a psychoimunologie, protože dlouhé nenalézání může prohlubovat skepsi, úzkost, osamělost, depresi, negativismus a nakonec i odhodlání vůbec vrhat se ještě do nějakých pokusů o nové seznamování. Co pokus, to potenciální zranění a zklamání. Kolik takových pokusů člověk vydrží, a při kolikátém už rezignuje?

A teď si to představte: Někde máte svůj protějšek. Ten také neví, jestli existujete Vy. Také na Vás někde čeká. A Vy to jednoho dne vzdáte. Už ho nehodláte hledat.

Rád přirovnávám systém spřízněných duší k velké mozaice puzzle. Každý dílek má své místo i spřízněné další dílky. Pokud se vytratí, pokud rezignuje na nalezení svého místa a svých dílků, někde někomu chybí. Učte se na to dívat i z tohoto pohledu. Nejenže někdo chybí Vám, ale Vy chybíte někomu

A proto Vás prosím: Opusťte otázku “Nemám to už vzdát?” a nechte mě inspirovat Vás tím, jak se svému správnému protějšku přiblížit. Uvidíte, že to nejsou žádné čáry. Vše má svou logiku. A hlavně Vám to pomůže posunout se k lepšímu životu. Nevěříte? Přesvědčím Vás.

Pro členy FC Kurzu, kteří jsou nejen odběrateli mého pravidelnému magazínu FC Kurz, ale mají přístup i k mým osobním konzultacím a k mým webinářům, jsem na středu připravil téma Jak pokořit strach z toho, co nemohu ovlivnit (pokud se chcete účastnit a jste členové FC Kurzu, instrukce naleznete v e-mailu; pokud se chcete účastnit a dosud nejste členy FC Kurzu, pište na [email protected]). Je však setkání se spřízněnou duší skutečně něco, co NEMŮŽETE ovlivnit? A co když ano?

Pojďme si to objasnit krok za krokem, respektive chybu za chybou, kterou lidé, čekající na spřízněnou duši, dělají. Nad čím pároví či individuální terapeuti obracejí oči v sloup? Co by lidé měli změnit či odstranit, aby se k nim spřízněná duše vůbec mohla reálně přiblížit

1. chyba: Nutíte se do vztahu s nekompatibilním protějškem

První podmínka je jasná: Abyste mohli potkat spřízněnou duši, nemůžete marnit čas po boku lidí, kteří spřízněnou duší evidentně nejsou. Spřízněnost je vyjádřena kompatibilitou, tedy mírou souznění dvou bytostí. A odhlédneme-li od ideálního protějšku, tedy i od 5 znaků soulmate, je podstatné nesnažit se o vztah s každým – každý pro nás zkrátka NENÍ URČENÝ.

Vzpomeňte si na puzzle. Každá kostička nepatří ke každé. Nicméně každá kostička patří k nějaké. Nelpěte na vztahu s někým, kdo Vám v žádném ohledu nevyhovuje, kde nevidíte potenciál společného rozvoje, kde jste nejen odlišní, ale i protichůdní. Pamatujte: Lidé jsou různí, ale kompatibilní vztah tvoří lidé, kteří jsou tak jiní, že se vzájemně doplňují. Jako dva magnety otočené správnými póly k sobě. Takové magnety se přitahují. Použijete-li však dva magnety, otočené nesprávnými póly k sobě, jednoduše se odpuzují.

Neexistuje žádný jednotný mustr, jak by měl optimální protějšek vypadat. Každý je jiný. Jsou introverti, kterým je dobře s extroverty, a pak introverti, kteří nevydrží s extroverty. Najděte si své. Nechte se vést citem. Vnímejte, kdy se cítíte dobře, kdo Vám umožňuje sdílet, otevřít se mu, svěřit mu svá slabá místa, a on je neobrátí proti Vám. Neočekávejte, že každý s Vámi bude jednat tak, jak Vy jednáte s ním. A nedejte si také okolím podsouvat, kdo je pro Vás ten správný. To musíte cítit VY! Jen Vy víte, kdo Vám vyhovuje, jaký vztah potřebujete a co Vám pomáhá, a co ne.

Nepodléhejte nápovědám rodičů, kamarádů či kohokoli jiného. Oni to nemusejí myslet zle. Jim by možná vyhovoval jiný člověk než Vám. Ale Vy jste jiné bytosti, můžete potřebovat něco jiného – ať co se týče mentálního nastavení, koníčků, hodnot, potřeb, schopností, naturelu či charakteru. A tak se nenuťte do vztahu s někým, kdo Vám zjevně nevyhovuje, jen proto, že nechcete být sami. Budete-li obsazeni v době, kdy Vás bude míjet spřízněná duše, může se stát, že vůbec nedostanete příležitost s ní nalézt společný prostor. Anebo pro Vás bude těžší odejít (viz problém dvojplamenů v knize JáMy spřízněných duší).

2. chyba: Snažíte se o silný vztah se slabým partnerem

Další důvod, proč můžete být zbytečně obsazeni. Nebo proč se budete zbytečně zdržovat karmickým protějškem.

Hovořím-li o síle a slabosti, pak ne o té fyzické. Hovořím o zralosti. Tou myslím zásadní schopnost uvědomovat si, co v druhém mám a proč ho potřebuji. Z této zralosti plyne logické poznání, že takový protějšek pak nemohu ničit, ponižovat, srážet či podvádět, protože se tím o něj připravuji. Kdykoli narážíte na jakoukoli formu ubližování, je nemožné, abyste byli se spřízněnou duší, respektive vyzrálou spřízněnou duší. Vztah je jako most. A každý most potřebuje dva pevné břehy. Oslabím-li jeden ze dvou pilířů, pak zaviním zřícení mostu. Toho, jehož jsem součástí. Tohle dojde i průměrně inteligentnímu člověku. Slabochovi ne. Slaboch, vláčený ještě svým egem, je schopen Vás jako partnera chápat jako soupeře, nepřítele, ohrožení, žárlit na Vaši sílu, postavení, úspěch či schopnosti, s jakými jste dokázali čelit nějakým těžkostem ve svém životě. Slaboch není schopen zvedat, nemá na to sílu, dokáže jen srážet. Srážet Vaši hodnotu a sebevědomí.

A to je velký problém, máte-li takový vztah opustit. Nevěříte, že potkáte lepší vztah. Nevěříte, že máte na lepší zacházení. Nesete si tolik bolesti, že se dalším vztahům i vyhýbáte. Jak byste pak mohli potkat spřízněnou duši? Jen považte, jak je to šílené: Kvůli nějakému slabochovi přijít o spřízněnou duši! Važte, pro koho se trápíte. Je to opravdu důležitá, MILUJÍCÍ osoba?

Vztah se slabochem je jako vetchý řetízek. Při první zkoušce pevnosti praskne. Nerupne vinou silnějšího článku, ale toho slabšího. Ten nevydrží žádný větší tlak. Jak byste s někým takovým mohli mít pevný vztah?

Více o těchto toxických vztazích a cestě z nich píšu v samostatné knize L.E.Ž.

3. chyba: Spoléháte na krátkodobé běžce

Maraton neodběhnete se sprintery. Krátkodobými běžci ve vztazích jsou ti, kteří mají krátkodobé cíle. Zdolat Vás, a víc nic. Vysát Vás, a víc nic. Využít Vás, a víc nic.

Dlouhodobý vztah vyžaduje sílu a výdrž. Není o tom, kolik lásky se dá na začátku, ale kolik se jí bude dávat do samého konce. Krátkodobí běžci nejsou vytrvalci. Neřeší dlouhodobé problémy. Volí snadné cesty. Je to vidět už při pohledu na jejich minulost. Zatímco dlouhodobí běžci, maratonci, už v životě něčeho dosáhli, tedy něco náročného překonali. I kdyby to byl těžký rozchod, velká ztráta blízké osoby, toxický rozchod, dlouhodobá osamělost, samoživitelství. Kdo byl někdy dlouho ve tmě sám, dokáže ocenit sebemenší světlo a podporu, kterou mu přinášíte Vy.

Nebojte se lidí, kteří mají za sebou těžkou minulost. Vnímejte cestu, kterou museli ujít do tohoto bodu. Zda na ní dokázali přiznat a překonat nějaké své chyby či jiné překážky. Zda museli mít trpělivost sami se sebou, proč se rozešli, jak s nimi předchozí protějšci zacházeli, jaké mají srdce.

Spřízněná duše není krátkodobý běžec. Není to někdo, koho potkáte, on Vám něco předá a zase odejde. Spřízněná duše přijde a už Vás neopustí. Bude s Vámi i v těžkých časech, na dně, ve tmě. A to zejména proto, že už ví, jaké to tam je, a proč je tam tak...

Chcete pokračovat ve čtení?
Vytvořte si ZDARMA účet a získejte přístup ke všem článkům