Jak je možné, že existují lidé, kteří toho s úsměvem na líci stihnou víc, zatímco my máme problém najít čas po práci ještě na přátele, koníčky, rodinu či dokonce sami sebe? Rádi bychom věřili, že ti druzí mají více peněz, protekce, talentu. Ale oni jsou stejní, jen jinak přemýšlejí o čase.
Většina lidí bere nový den jako 24 hodin, které “nějak” naplní. Pro bohaté znamená především seznam úkolů, které musí ve stanovené době, tedy 24 hodinách, splnit. Bohatí se drží Parkinsonovy věty: “Každá práce trvá tak dlouho, kolik je na ni času”. Na konci dne tak mají všechno splněno. I když možná ne dokonale, mají to vyřešeno dostatečně. Jiní touží po perfektnosti, potom se ovšem už u prvního problému mohou ponořit do takové hloubky, že se v něm utopí. Nedokončí ho dnes, možná ani zítra. A co teprve ostatní úkoly?
“Všechno lze udělat snáz.” Ilesův zákon
Už Sam Walton (1918-1992), ve své době nejbohatší muž světa a zakladatel největšího amerického řetězce velkoprodejen WalMart, hovořil o teorii 7 časů. Jeho den neměl 24 hodin – tyto počty přenechal fyzikům –, ale sestával ze 7 časových pásem. Ty odrážely jeho životní hodnoty, tedy to, co ho naplňuje. Nemohlo se tak stát, že by do postele ulehal nešťastný, s pocitem, že mu na něco důležitého nevyzbyl čas či dokonce že život je marný a nemá hodnotu.
Vadí Vám, že se dost nevěnujete sportu, čtení, zdravému životnímu...
Chcete pokračovat ve čtení?
Vytvořte si ZDARMA účet a získejte přístup ke všem článkům