Pronajímáte za málo v Česku? A proč ne za hodně v zahraničí?

Dovolíte matematickou úlohu?

Manželé Šetřílkovi žijí v pronajatém domku za Prahou. Na dovolenou jezdí do pronajatého domku u moře. 

Kde myslíte, že platí za pronájem víc?

(Nápověda: Nejsou to jen Šetřílkovi. Kdekdo je ochoten 51 týdnů v roce šetřit a ve 52. všechny úspory utratit. Proč tedy soustředit svůj byznys na 51 týdnů, ve kterých Šetřílkovi šetří, a ne na 52. týden, kdy plnými hrstmi rozhazují?)

Jedním z jednoduchých byznysů, kterým se v současnosti vydělávají velké peníze, je pronájem nemovitostí v zahraničí. (Podotýkám, ty vilky nemusejí být ani Vaším majetkem. Ale o tom až v příštím čísle časopisu FC (4/2014), ne všechno je dobré popisovat na volně dostupném internetu…)

Investoři, kteří kupují zahraniční nemovitosti, si totiž všimli, že i nejchudší lidé, kteří doma obracejí každou korunu, jsou za týden dovolené ochotni utratit desetitisíce korun. Jedna rodina sice nemůže být na dovolené 52 týdnů v roce, ale na týdenní dovolené v jedné vile může být během jednoho roku 52 různých rodin. Tedy, když si vyberete dům v celoročně zajímavé destinaci.

Stále rostoucí oblibu v investování do realit báječně využívají i hotely, které začaly výstavbu nových resortů pojímat jinak než tradičně. Nově už nestaví budovy ze svých peněz, protože jim to zbytečně zatěžovalo cash flow. Nýbrž nejprve plánované vily či apartmány nabídnou soukromníkům, jako by šlo o developery. Ze soukromých peněz pak postaví a vybaví hotel, který začnou provozovat pod svou renomovanou značkou. Investoři se pouze průběžnými platbami do společného fondu podílejí na údržbě interiéru, exteriéru, zahrad i...

Chcete pokračovat ve čtení?
Vytvořte si ZDARMA účet a získejte přístup ke všem článkům