Znáte psychologický syndrom mobilního telefonu?
To je stav, kdy se trápíte a trápit se nepřestáváte. Příklad: Někdo vás zklame, zradí, opustí. A vy přemýšlíte, proč to udělal. Proč se to stalo právě vám. Proč jste tomu nezabránili. Co když se to stane i v příštích vztazích.
Obvykle v tomto stavu hledáte odpověď. Někdo odešel a neřekl proč. Někdo vám ubližuje a vy nechápete proč. A tak se snažíte zachytit signál, jako mobilní telefon, který se ocitl mimo signál. Co se děje takovému mobilnímu telefonu? Za prvé, nepřestane vyhledávat. Za druhé, velmi rychle se vybíjí. Jako člověk s tímto syndromem. Pouze se vybíjí. Zapomíná také se nabít.
Proto vznikl Vánoční Speciál CESTOU PROMĚNY. Pro všechny lidi, kterým se „úspěšně daří“ vybíjet, ale poněkud zapomněli také na doplňování energie. Kterým chybí radost, síla, láska, motivace, víra v sebe a vůbec v lepší život. Kteří mají pocit, že bude jen hůř. A ono je. Protože ve skutečnosti nehledají cesty, aby jim bylo líp. Nehledají řešení. Patlají se v problémech.
Potřebuji vnější nabíječku?
Každé Setkání je plné. Pro ilustraci jen můj plán na příští týden: pondělí Krnov, úterý Jihlava, středa Olomouc, čtvrtek Jindřichův Hradec, pátek Praha, sobota Plzeň. Všude učím lidi, jak si mohou pomoci sami. Věnoval jsem tomu celý Vánoční Speciál CESTOU PROMĚNY. Alespoň pět technik zmíním i v tomto článku.
Proto ne, nepotřebujete nutně vnější nabíječku. Nepotřebujete nutně Setkání se mnou. Sami zvládnete víc, než si myslíte. Jen tomu potřebujete uvěřit a vědět jak.
Ty nejméně sofistikované způsoby:
1. Používejte afirmace zdravým způsobem
Nevíte, co je afirmace? Je to psychologická metoda sebepřesvědčení.
Vychází z jednoduchého principu: Je, jak myslíš. Jak myslíš, je. Mysl totiž nerozlišuje mezi realitou a fikcí. Podle toho, na co myslíme, tak se cítíme. Naše myšlenky formují naše pocity, které v organismu vyvolávají příslušné hormony, a ty posléze ovlivňují naši akci či reakci. Sami sobě umíme hned teď vyrobit strach, úzkost, smutek, stejně jako naopak potěšení, naději, úsměv. Viz Vánoční Speciál CESTOU PROMĚNY.
Afirmace pomáhají pozitivním neurotransmiterům (hormonům štěstí) tím, že jde o pozitivní tvrzení, kterými sami sebe přesvědčujeme o tom, že to, co říkáme, je pravda. A ona to pravda je.
Afirmovat neznamená tvrdit Jsem krásná a Jsem úspěšný, když vnitřně vím, že nejsem. Stačí pak jeden střet s realitou – zrcadlem nebo toxickým člověkem, a je po přesvědčení. Místo lepší energie je tu naopak špatná. Člověk může upadnout i do deprese.
Afirmovat znamená vyslovovat takové věty, které nestojí na větu, konstatují skutečnost (přítomnou činnost) a jsou spjaty s motivací. Příklad: Usiluji o co nejlepší výsledek. Pokračuji, dokud neuspěju. Prohrál jsem, ale ponaučuji se. Afirmace vypovídají o procesu pozitivní proměny. Vánoční Speciál CESTOU PROMĚNY je jich plný.
2. Identifikujte, v čem jste dobří
Aby si člověk věřil, potřebuje sebevědomí. Jinak řečeno: Sebevědomí je podmínkou sebedůvěry.
Sebedůvěra je schopnost věřit, že tak, jak jsem nastaven, mohu danou situaci zvládnout, nebo se z ní učit a zlepšovat. Ale k tomu potřebuji vědět, jak jsem nastaven. Znát své přednosti a nedostatky.
Když si nevěříte, obvykle se soustředíte jen na své nedostatky (přeceňujete je) a zapomínáte na své přednosti (podceňujete je). Sebevědomí je rovnováha uvědomění předností i nedostatků. Člověk je soubor obojího. Zveličuje-li své přednosti, má nezdravé sebevědomí a může si pak věřit víc, než by měl, podcenit nebezpečí. Zveličuje-li své nedostatky, má nedostatečné sebevědomí a nevěří si ani tam, kde by normálně uspěl.
Je dobré si připomínat, v čem jste dobří, co vám dává dobrou energii. Baví vás běhat?...
Chcete pokračovat ve čtení?
Vytvořte si ZDARMA účet a získejte přístup ke všem článkům