3 finty, jak do unaveného vztahu vrátit vášeň

Žijete už spíše vedle sebe než spolu?

Jste více rodiče či kamarádi než partneři?

Chybí Vám fyzické sblížení, intimnosti, všímání?

Jak zastavit rychlé odumírání něžností?

I takové otázky mi přicházejí. Množí se i s ohledem na situaci ve státě a koronavirová opatření, která stále víc lidí uzavírají v domácí izolaci a s dětmi. Je šance nedostatek sexu napravit, nebo si právě v této chvíli přestanou lidé připadat vzácní?

Choulostivé otázce dnes věnuji toto Řešidlo – způsob, kterým mluveným slovem zodpovídám Vaše dotazy. Můžete poslouchat nejen zde (viz přehrát výše), ale i v aplikacích jako Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts.

Odpovídám nejen Ivošovi, který mi napsal následující dotaz, ale i všem ostatním, kteří mají podobný problém: „Mám krásnou ženu, skvělé děti, a přesto se ve vztahu cítím nešťastný. Chybí mi milování. Dřív jsme mu byli propadlí, ale asi nás semlel stereotyp. Přijdeme z práce, řešíme děti, najíst, vykoupat, spát, televize a pak ,Dobrou, dnes už nemám sílu, snad zítra‘. Ale zítra je to stejné. Přemýšlím občas o rozvodu, o milence, ale pak si řeknu: Co když existuje řešení? Co když Vy víte, jak vrátit čas?“

Samozřejmě, příručky jsou plné nápadů. Používat erotické pomůcky, ne svlékat, ale oblékat se do postele, provádět rychlovky, když zdánlivě není čas nebo síla na něco delšího.

Ale já Vám řeknu tři tipy, jež podle mých zkušeností účinkují velmi dobře. Vycházím i z reakcí mých čtenářů, s nimiž v osobních konzultacích probírám jejich individuální problémy.

Předem upozorňuji, že následujícím prověřeným tipům možná nebudete důvěřovat. Budou Vám připadat moc technické, neromantické. Ale zkuste je, mohou fungovat tak, jak vůbec nečekáte.

Prvním způsobem milostného oživení je termín. Prostě stanovit si: V tento konkrétní den, v tento konkrétní čas. Já vím, zní to plánovitě, ale nezapomínejte, že fyzické milování je z velké míry hormonální věc. Hormony ovlivňují naši psychiku a nazpět naše psychika dokáže ovlivnit hormony. Jestliže si racionálně stanovíme termín, pak zjistíme, že se ten den ráno začalo v našem těle něco dít. To jak psychika ovlivnila hormony. Začneme se chvět, nervóznět, těšit. A ty hormony nazpět ovlivňují naši psychiku. Takhle to mají úplně všichni lidé, žáci, kteří vědí, že je čeká zkouška, i sportovci, kteří vědí, že je večer čeká závod, zápas. Ten den D je pak úplně jiný. S každým dalším okamžikem cítí rostoucí mrazení v zádech, napětí očekávání a hlavně soustředění. I partneři, když vědí, že dneska je ten den, se na sebe jinak dívají, jinak k sobě přistupují.

Fyzické milování je hlavně...

Chcete pokračovat ve čtení?
Vytvořte si ZDARMA účet a získejte přístup ke všem článkům