Němci vymysleli hodinky usazené v mamutovině

Hodinky jsou dnes tvořeny z lecčeho. Poprvé se ale kreativita hodinářů zaměřila na mamutí kel. Model německé hodinářské dílny Lang a Heyne, Caliber I, má cenu nejen historickou, ale i nápadovou. Z čelní strany není po mamutovi ani památky, unikátní materiál se odhalí až po obrácení hodinek. Dýnko je otevřené a do kusu mamutího klu je přímo vsazen strojek.

 

Lang a Heyne je méně známá značka, nicméně jde o žáky školy Glasshütte. Hodinářsky je tedy vše v pořádku, jako krycí kámen je užit diamant a opravdovou frajeřinou je vsazení součástek do mamutoviny. Povšimněte si pečlivého vykrojení dvou kruhových plátů, které jsou přišroubovány k sobě. Nádherná a hlavně ojedinělá práce, nicméně ne spoléhající na sílu. Mamutí kel je relativně měkký, ostatně už před 25 až 23 tisíci let z něj byly tvarovány sošky, především známých venuší. Například to byly Venuše z Lespugue a Moravanská venuše.

 

Němečtí hodináři získali kel z pozůstatků mamuta, zemřelého zhruba před deseti tisíci lety, který byl nalezen v permafrostu, tedy věčně zmrzlé půdě, ruské arktické tundry. Objevený zbytek klu stačí na 25 kusů hodinek. Cena odpovídá exkluzivitě: s pouzdrem z růžového nebo žlutého zlata Caliber I...

Chcete pokračovat ve čtení?
Vytvořte si ZDARMA účet a získejte přístup ke všem článkům