I bohatí lidé pláčou aneb Brzdí vás předsudky o penězích a bohatství?

Jedním z témat portálu FirstClass.cz a časopisu FC jsou předsudky vůči bohatým. Upřímně ruku na srdce: Co jsme v dětství slýchali o penězích, bohatství a lidech, kteří mají tzv. nahrabáno? Většinou nic dobrého. Naučili jsme se bohaté vnímat jako lakomce a nelidy bez duše a srdce. Když jsme pak později již uměli používat vlastní rozum, mnoho se nezměnilo. “Když si má podvědomí vybrat mezi hluboce uloženou emocí a logikou, logika skoro vždy prohraje,” říká kanadský autor T. Harv Eker. Dnes vám předložíme ukázku, jak silné city a velké srdce může mít miliardář.

Ještě předtím malá Ekerova rada: Pokud si připustíte, že to, co čtete nebo slýcháte o bohatých lidech, ještě nemusí být pravda a že si svobodně můžete vybrat způsob myšlení, zkuste tyto 3 kroky:

1. Napište si na papír všechno, co jste v mládí slýchali od rodičů, prarodičů, učitelů i kamarádů o penězích, bohatství a zámožných lidech.

2. Vedle připište, jak každá z těchto “pravd” doposud ovlivňovala váš finanční život.

3. Pohlédněte a uvědomte si, že jste tyto názory převzali zvenčí a nejsou součástí vašeho Já. Můžete se jich snadno vzdát. Pokud se vám neosvědčují, oddělte je.

Toto je James Packer, třetí nejbohatší Australan s investičním majetkem 5 miliard amerických dolarů. Pokud se domníváte, že muži nepláčou, a jestliže ano, tak ti nejbohatší určitě ne, změníte názor. Packer uvolnil své city v TV pořadu Sunday Night. Hovořil o poslední vzpomínce na otce, staré již 7 let. Záznam čeká níže.

Kerry Packer, který zemřel dva dny po Vánocích 2005, byl ve své době nejbohatší Australan. Mediální magnát prostřednictvím Consolidated Press Holdings Limited kontroloval podíly v Australian Consolidated Press, Consolidated Media Holdings, Crown Limited a menších mediálních společnostech. Byl výkonným ředitelem PBL, Publishing and Broadcasting Limited, mateřské firmy ovládající několik placených TV stanic australské sítě Nine. Své impérium postupně doplnil o lyžařské resorty a poskytovatele finančních služeb. Před 24 lety, v roce 1989, tehdy 21letému synu Jamesovi předal rodinný konglomerát v hodnotě 6,5 miliardy australských dolarů, tedy asi 67 miliard amerických dolarů. S tímto investičním majetkem by byl dnes druhým nejbohatším na světě, o pár set milionů dolarů bohatším i než Bill Gates.

Jenže mladý Packer se rozhodl pro jiný směr. Nechat firmy běžet samospádem a soustředit se na spotřebu. Vystavěl několik kasin a hráčským životem také žil. Koupil si soukromý Boeing Business Jet, svého času největší otevřenou jachtu na světě, 50metrovou Z Ellerston, dále ledoborec Arctic P, který přestavěl v luxusní výletní loď, 12místnou helikoptéru Sikorsky S-76 a k tomu sbírku drahých aut. S otcem, který se mu konzumní způsob života snažil rozmluvit, se prakticky rozešel. V roce 2008 přišla globální krize. Majetek mladého Packera, už tak...

Chcete pokračovat ve čtení?
Vytvořte si ZDARMA účet a získejte přístup ke všem článkům