Odbojný Richard Branson ministrem školství asi nebude. A pokud ano, vypadá to na reformu. Šestý nejbohatší Angličan a držitel rytířského řádu britského impéria se razantně pustil do vzdělávacího systému. A nejen v Anglii, vadí mu celosvětově.
“Všude zpoplatňují a prodlužují studia, takže mladí se v dobré víře více zadlužují. V Chile nejsou výjimkou až sedmileté univerzity. Tak dlouhé kurzy jsou ku prospěchu stárnoucích profesorů, kteří mají pohodlí až do penze. Ale studenti potřebují rychlé, kvalitní a efektivní vzdělání, protože život na nikoho nečeká. Hromaděním dluhů si ztěžují kredibilitu, odsuzují se po dokončení školy k potřebě získat jistý příjem na splacení studentských půjček, tedy zaměstnanecký poměr, kde draze zaplacené vzdělání ani neuplatní,” zlobí se Branson, který navrhuje zkrátit výuku o více než polovinu a “tím studenty méně zatěžovat a dříve odbrzdit schopnost vydělávat.”
62letý Branson je vyhraněný vůči školství od dětství. Sám přiznává, že patřil mezi outsidery, neboť trpěl krátkozrakostí a dyslexií. Od 16 let studium pojal obchodně, založil školní časopis a...
Chcete pokračovat ve čtení?
Vytvořte si ZDARMA účet a získejte přístup ke všem článkům